Urla Eğitim Vakfı’nın Açılış Kokteyli

13/04/2019Güncel

Urla Eğitim Vakfı’nın açılış kokteyli Urla Eski Tamirhane Binası’nda gerçekleşti. Açılışa, Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı İ.Burak Oğuz,  UREV Başkanı Hale Pekerten ve çok sayıda eğitim gönüllüsü katıldı.

Amaçlarının “Çocuk ve gençlerin çağdaş ve evrensel kültürle donanmış Atatürkçü, laik, demokratik fikirleri benimsemiş emeğe saygılı toplumuyla barışık bireyler olarak yetişmesine ve meslek sahibi olmalarına katkıda bulunmak” olduğunu söyleyen UREV Başkanı Hale Pekerten hedefleri arasında öncelikle Urla’da okuyan ya da ailesi Urla’da olup Urla dışında okuyan başarılı ve maddi ihtiyaçları olan liseli ve üniversiteli gençlere eğitim bursu vermek, Urla yarımadasında uluslararası gençlik kampları çalışma atöyeleri kurarak gençlere eğitim ve tatil olanakları sağlamak ve  bölgemizde özellikle kız öğrencilere pozitif ayırımcılık yaparak kız yurtları açmak olduğunu da belirtti.

En önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirten Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz; “Bugün burada böylesine önemli bir yatırımı Urla’ya kazandıran, gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkan Urla Eğitim Vakfı’na ve Vakfın değerli Başkanı Hale Pekerten’e ve yönetimine çok teşekkür ederim. Bizler bu yola çıkarken her zaman insana yatırım yapmamız gerekiyor dedik. Belediye Başkanlığı makamını bugün devraldım. Bu makamların gelip geçici olduğunu, önemli olan güzel izler bırakan işler yapmamız gerektiği bilincindeyim. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet, Atatürk İlke ve Devrimleri çerçevesinde sağlanacak her türlü yatırımda başta şahsım, sonra da Urla Belediyesi olarak her zaman yanınızdayım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

error: İçerik Korunmaktadır!