2020 yılında ŞANS kapımızı nasıl çalar?

29/11/2019Astroloji, Aylin İleri

Güneş sisteminin en büyük en görkemli gezegeni olan Jüpiter, 2 Aralıkta burç değiştiriyor ve oğlak burcuna geçiyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca bu burçta hareket edecek olan Jüpiter astrolojide; iyi şansı, fırsatları, büyüme ve genişlemeyi, inançları, kanun ve yasaları, kişisel ve toplumsal anlamda gelişmeyi ifade eder. Bu büyük gezegen yılda 1 kez burç değiştirir ve her sene ilerlemek ve kendimizi yenilemek için bizlere farklı olasılıklar sunar. Yani şans kapımızı yılda bir kez mutlaka çalar! Yeter ki onun gelişini ve bize sunduğu fırsatların nereden gelebileceğini seze bilelim.

Çoğu zaman hayatta belli konularda ısrarcı davranıyoruz, yanlış köşelerde bekleyerek zaman harcıyoruz. Bu bekleyişi ya da eyleme geçme anını, daha verimli ve anlamlı kılmak mümkün. Oğlak burcundaki Jüpiter’in neyi anlatmak istediğini doğru yorumlayarak bir adım öne geçebilir, zamanın ruhunu yakalayabiliriz.

En net ifadesiyle oğlaktaki Jüpiter bizleri “yetişkin” olmaya davet ediyor. Kişisel sorumluluklarımızı üstlenmek, davranış ve seçimlerimizin sonuçlarını göğüslemek, hedeflerimiz doğrultusunda emek ve çaba sarf etmek, yetinmeyi bilmek ve israftan kaçmak, aşırı iyimserlik yerine temkinli ve ölçülü olmak. Kısacası bu sene elle tutulur ve hayata geçirebilir hedefler peşinde koşanlar şansı yakalayabilecek. Ensemizi kalınlaştırmaya, kendi işimizi kendimiz yapmaya bakmalıyız. İçimizdeki cevherin ortaya çıktığı zamanlar daha çok böyle dönemlerdir. Az kaynakla fakat çokça emek ile başkalarının göz ardı ettiği veya değer vermediği fikir veya beceriler üzerinde çalışarak, içimizde yatan altın madenine ulaşırız.

‘İyi de şans bunun neresinde’ dediğinizi duyar gibiyim. Engelleri aşan, adım adım ilerleyen, sabır ve gayret içinde olan insanın şansa ihtiyacı yok mudur sizce? Hepimizin yolumuzda ilerlemek ve hayatta doyuma ulaşmak için biraz inanca biraz da şansa ihtiyacımız var. Yıl boyunca sistematik ve disiplinli yol alan, riskleri görüp temkinli yol alanların yanında Jüpiter duruyor olacak. Kurtarıcı olan da şansımızı yaratan da biziz aslında! 26 Aralık 2019 güneş tutulması ile 2020 Temmuz ayındaki yeniay ve dolunay sırasında bu desteğin oldukça aktif olacağını söyleyebilirim. Aynı zamanda Jüpiter’in Pluto ile gökyüzünde birleşeceği Nisan Haziran ve Kasım ayları çok kıymetli. Öyleyse sizin için önemli görüşme ve girişimleri, adımları bu tarihlere yakın zamanlarda gerçekleştirmeye bakın. Ajandanıza bu tarihleri not edin.

Tüm bu bilgilere ek olarak kendi doğrularımız ve ilkelerimiz ile çevre ve toplumun dayattıkları arasında yıl boyunca gidip gelebiliriz. Toplumsal olarak banka sigorta ve finans piyasaları, önemli şirketlerin yöneticileri ile ilgili yozlaşmaya tanık olacağız. Madencilik, sondaj ve kazı çalışmaları sırasında enteresan bilgi ve kaynaklara ulaşacağız. Bunları korumak ve geri kazanmak için savaş vereceğiz. Sağlıklı bir yetişkin, edindiği tecrübeler sonucunda kendini ispatlayan kurallara, değer ve inançlara, ilişkilere, siyasi görüşlere hayatında yer verir. Öyleyse yıl içinde ön yargıdan ve çıkar ilişkilerinden uzak olan, bakış açısını yenileme gayretinde olanlar daha şanslı olacak diyebiliriz. Şansınız neşeniz kısmetiniz yıl boyunca gani gani olsun dilerim.

Aylin İleri, Danışman Astrolog