Eylül 2021 Astroloji Yorumları

EYLÜL AYINDA BİZLERİ NELER BEKLİYOR!

Güneş 23 Ağustos da Başak burcuna geçerek 22 Eylül’e kadar Başak burcunda kalacak. Tüm Başak burçlarının doğum günü kutlu olsun. Güneşin Başak burcunda olduğu süre içerisinde, değişken bir burç olan Başak bizlere daha fazla esneme imkanı ve yeni şeyleri deneme fırsatları sunacak. Analiz yönümüzün kuvvetleneceği, detayların önemli olacağı Başak seyrinde detaylar arasında boğulmamaya da dikkat edelim. Toprak elementinden olan Başak burcu doğanında hasat zamanını simgeler. İnsanların kişisel gelişim olarak da kendilerini geliştirip, değiştirip, düzeltip, kusursuzlaştırabilecekleri son burçtur Başak (Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak). Terazi burcu ile kendilerini diğerleri ile deneyimlemeye başlarlar (Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık). Sağlıklı ile sağlıksızı, değerli ile değersizi, yararlı ile yararsızı ayrıştırıp kendimizdeki hataları görüp kabul ederek, olumsuz yönlerimizi hasat ederek kendimizi düzeltip, kusursuzlaştırabileceğimiz, yeni yeteneklerimizi keşfederek hizmet bilinciyle hareket edebileceğimiz bir dönem. Başkalarına hizmet etmenin önem kazanacağı Başak seyrinde çok çalışacağız, biraz eleştirel, mükemmeliyetçi, düzenli ve tertipli olabiliriz. Bu dönem içerisinde bağırsak ve sindirim sistemi problemleri yaşayabiliriz.

2-3 Eylül Mars Neptün karşıtlığında kendimizi amaçsız bir şeylere sürükleniyor hissedebiliriz.  Enerjimiz biraz düşük olabilir dolayısıyla bağışıklık sistemimizde de sorunlar yaşayabiliriz. Salgın hastalıklara karşı dikkatli olmakta fayda var lütfen tedbirleri elden bırakmayalım. Sağlıkla ilgili sorunlar yaşayabiliriz, zehirlenmelere karşıda açık bir zaman dilimi olacak.  Başka kişilerin etkilerinde kalabilir aldanmalara, aldatılmalara açık olabiliriz. Enerjimizi yanlış kullanabiliriz. 1- 11 Eylül arasında bu açının etkilerini görürken 2-3 Eylül günleri etkisinin en yoğun olacağı günler olacak.

2 Eylül Ay Sirius kavuşumu gerçekleşecek. Saat 11:00 16:00 arasını dua, dilek, meditasyon için değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimi olacak.

4 Eylül Venüs Neptün 150’liği, maddi, ekonomik alanlarda, sevgi, aşk ilişkilerimiz ile konularda göremediğimiz bazı gelişmeler ani beklenmedik durumlar yaşayabiliriz. Aynı gün Merkür Satürn 120’liği gerçekleşiyor. Düşüncelerimizi, fikirlerimizi kararlı ve disiplinli bir şekilde sorumluluklarımızı üstlenerek hayata geçirmek, inşa etmek isteyeceğimiz bir zaman dilimi olacak. Bu açının etkilerini 1-9 Eylül arasında yaşarken 4 Eylül etkisinin en yoğun olacağı gün olacak.

6 Eylül Mars Plüton 120’liği, kendimize güvenimizin artacağı bu gün korkusuzca yeni başlangıçlar yapabiliriz. Bir şeyleri yenilemek değiştirmek isteyebiliriz. Bedenlerimizi de sağlık açısından yenileyebileceğimiz, enerjimizi güzel kontrol edebileceğimiz gün içerisinde Jüpiter Mars 150’liği de gerçekleşecek. Aceleci ve atak davranışlar içerisine girebileceğimize, fazla sorumluluk üstlenebileceğimize, riskli işlere girebileceğimize ve bazılarımızın enerjilerini de yanlış yönlendirebileceğine de dikkat çekiyor.

Ateş elementinin eksikliği hafta genelinde özellikle 1,2,3, 6,7 Eylül günlerinde stresli, öfkeli, tartışmacı, kavgacı, benmerkezci olabileceğimize dikkat çekiyor.

7 Eylül’de Başak burcunda bir Yeni ay gerçekleşecek. Yeni aylar bir şeyleri başlatmak, yeni girişimlerde bulunmakla ilgilidir. 5 gün öncesi ve 5 gün sonrası en etkin olarak 15 günlük süreci kapsar. Mizar veya Mizan sabit yıldızı ile kavuşum yapacak. Pekte sevmediğimiz bir sabit yıldızdır. Görüş gücü, görme gücüdür. Geleceği görme gücünden tutunda her şekilde görme ile alakalıdır. Ama aynı zamanda felaketlerle ilgili bir yıldızdır. Kitlesel felaketler, kitlesel felaketlere maruz kalmayla ilgilidir. Çalışmanın, detayların, hizmetin, sağlığın önemli olacağı yeni ayın 2. Evde gerçekleşecek olması ekonomik olarak, kazançlarımız, yeteneklerimiz, kendi öz değerimiz konularında bazı zorlanmalarla karşılaşabileceğimize, aldanmalara aldatılmalara açık olabileceğimize dikkat çekerken ruhsal yönden güçlü olacağımıza, birlik bilinciyle hareket edersek ilerici fikir ve yöntemler geliştirebileceğimize, kendimizi gösterebileceğimize dikkat çekiyor. Bu yeni ay Türkiye Cumhuriyetinin 3. Evinde gerçekleşecek ve ülkemizin Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum yapacak. Eğitim, trafik, ticaret, medya, haberler, iletişim konuları gündemimizde olacak. Bu alanlarla ilgili yeni çalışmalar, girişimlerde bulunulurken beklenmedik ani durumlarla da karşılaşılabilir. Sağlık konularının, hastalıkların, hijyenin, beslenme, beslenme alışkanlıklarımızın, tarım, çalışma koşullarının, iş ortamının, hizmetin, evcil hayvanların, önem kazanacağı bir döneme dikkat çekiyor. Hepimizin çok dikkatli olmamız, tedbirleri elden bırakmamamız gereken bir süreç.

10 Eylül Merkür Uranüs 150’liği iletişim şeklimizde ani beklenmedik durumlar yaşanabileceğine, gergin ve sinirli olabileceğimize, beklenmedik çıkışlar yapmamıza, yaşamamıza sebep olabilir. Ticarette, elektronik aletlerimizde de beklenmedik durumlar yaşanabilir.

Venüs 11 Eylül de Akrep burcuna geçerek Akrep burcunda ki seyrine 7 Ekim’e kadar devam edecek. Venüs Akrep burcunda zararlı olduğu bir konumdadır. Venüs Akrep burcunda olduğu süre içerisinde ilişkilerimizde daha tutkulu, sahiplenici olurken hayata ve ilişkilerimize güvenemeyebilir, kendimizi değersiz hissedebiliriz. Kıskançlık, haset ve intikam arzularına girebiliriz. Her şeyi, herkesi kontrol etmek isteyebilir, manipülasyonlara girebiliriz.

14 Eylül Güneş Neptün karşıtlığı tarafsız olmakta zorlanmamıza, ön yargılı olmamıza, hayal kırıklıkları yaşamamıza, aldanmalara, aldatılmalara açık olmamıza, iniş çıkışlar yaşamamıza, karışık bir kişilik sergilememize neden olabilir. 5 Eylül’den itibaren bu etkiyi yaşarken açının etkisinin en etkili olacağı gün 14 Eylül olacak.  20 Eylül’e kadar etkisi devam edecek.

Mars 15 Eylül’de Terazi burcuna geçerek, Terazi burcunda 30 Ekim’e kadar kalacak. Mars Terazi’de zararlı olduğu konumdadır. Bu burçta kendi doğasını gösteremez. Kendimizi ortaya koymakta, harekete geçmekte, gerçek isteklerimizi ifade etmekte,  zorlanabileceğimiz bu süreçte yüzleşmelerden de kaçınabiliriz. Daha uzlaşmacı, paylaşımcı, işbirlikçi, uyumlu, zarif, hakkaniyetli hareket etmek isteyebiliriz. Bu dönem içerisinde biraz pasif ve kararsız olurken, sosyal aktivitelerde girişken ve girişimci olabiliriz. Eşitlikçi olmak, hak, hukuk konuları önem kazanırken bu konularda abartılara, çatışmalara da girebiliriz. Yüzeysel, yapmacık, sahte davranışlar sergileyerek Mars Terazinin gölge yönlerini de gösterebiliriz.

17 Eylül Venüs Satürn karesinde ilişkilerimizde kendimizi çokta ifade edemeyeceğimiz, kısıtlanmalar, zorlanmalar yaşayabileceğimiz bu süreçte ekonomik ve parasal konular ile de zorluklar engeller yaşayabileceğimiz günler. 12-21 Eylül arasında etkilerini görürken, açının en etkin olarak görüleceği gün 17 Eylül olacak. Aynı gün Güneş Plüton 120’liği gerçekleşecek. Sezgilerimizin, yaratıcılığımızın artacağı bu günlerde yaşamı yenilemek, değişimler yapmak için güçlü bir motivasyona sahip olacağız. Etkilerini 9-23 Eylül arası görürken, açının en etkin görüleceği gün 17 Eylül olacak.

18 Eylül Ay Jüpiter kavuşumu gerçekleşecek 11:00, 13:00 arası en etkili olurken gün içerisinde de dua, dilek, meditasyon için güzel bir zaman dilimi olacak. Aynı gün Merkür Neptün 150’liği ani beklenmedik iletişim sorunlarına, gerginliklere, elektronik aletlerde, ticarette beklenmedik sorunlara neden olabilir. Bu açının etkilerini 15-19 Eylül arasında görebiliriz.

20-21 Eylül’de Jüpiter Merkür 120’liğinde iletişimimizin güzel olacağı günler. Detayları kolayca hafızamıza alırken daha pratik düşünebiliriz. Finansal problemlerde yardımlar, güzel gelişmeler yaşayabiliriz. Etkilerini 13-30 Eylül arasında görürken, 20-21 Eylül en etkili günler olacak.

21 Eylül’de Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar sonlanma enerjisini barındırır ama her sonlanma yeni bir başlangıçtır 5 gün öncesi, 5 gün sonrası etkisinin en fazla olduğu 15 günlük süreci kapsar. Scheat sabit yıldızı kavuşumlu dolunayda Scheat – Markeb sabit yıldızları etkili olacak. Scheat sabit yıldızı cinayet, öldürülmekle, hapse girmekle, intiharla ilgili bir yıldızdır. Talihsizlik ve şanssızlık verir.  Ay kavuşumuyla boğulma tehlikesi, ağır zatürre, nefes alamama gibi sorunlar verir. Markeb bilgi yıldızıdır. Uzun yolculuklarla alakalıdır. Bilgiye ulaşabilmek için sağlıkla ilgili problemler, hastalıklar verir. Neptün kavuşumlu dolunay ilişkiler alanında aldanmalara aldatılmalara açık olunabileceğine bir şeyleri net olarak görememe durumlarına dikkat çekerken cinayetlerin, ölümlerin yaşanabileceğine vurgu yapıyor. Okulların açılmasıyla bilgiye ulaşmak istenirken sağlıkla ilgili problemlerin gündeme gelebileceğine ağır zatürre, nefes alma zorluklarının yaşana bileceğine vurgu yapıyor. Ülkemiz haritasıyla değerlendirdiğimde uluslararası hukuk, halka hitaben yapılan konuşmalar, dünya konferansları, deniz yolculukları, hava yolları, üniversiteler, profesörler, bilimsel enstitüler, yayıncılar, hukukla ilgili yargı süreçleri, ülke yönetimindeki söz sahibi kişiler arasında yaşanacak bölünmeler, belirsizlikler, karışıklıklar söz konusu olurken bu alanlarda yaşanabilecek suikast, cinayet, ölüm, hapse girme, şanssızlıklar, sağlık ile ilgili sorunların olabileceğine dikkat çekiyor. Ülkemizin Ay’ına kare yapan bu dolunay kadın cinayetlerinin yaşanabileceğine vurgu yapıyor. Küresel ısınma, tarım, gıdalar ile ilgili zorlanmalar yaşayabiliriz.

22-23 Eylül Merkür Plüton karesinde kendi düşüncelerimizi mutlak gerçeklik olarak görürken başkalarını da değiştirmek isteyebiliriz. Hatta bu konuda haddimizi aşabilir, yaptıklarımızdan üzüntüde duymayabilir, gerçekleri göremeyebiliriz. Kavgacı, kırıcı tutumlara girebiliriz. ( 14 Eylül-6 Ekim arası açının etkisini göreceğimiz günler, 22-23 Eylül en etkili günler.)

23 Eylül Venüs Uranüs karşıtlığı ilişkilerde ani başlamalara ve bitişlere neden olabilir. Özgürlüğün önem kazanacağı günlerde maceracı, ilişkiden ilişkiye koşan tutumlar sergileyebiliriz. Açının etkilerini 17-28 Eylül arasında yaşarken, 23 Eylül en etkili gün olacak.

26 Eylül Mars Satürn 120’liği hayatın tüm zorlukları karşısında güçlü ve dayanıklı olacağımız günler. Enerjimizin yüksek olacağı süre içerisinde yorulmak nedir bilemeyeceğiz. Organizasyonlar, spor ve seyahatler önem kazanacak. Anlayışlı ve insancıl tavırlar sergilerken, insanlığın hayrına da önemli şeyler yapabiliriz. 16 Eylül- 4 Ekim arası açının etkilerini görürken 26 Eylül en etkili olacağı gün.

26 Eylül Merkür S durağan pozisyona geçerek 28 Eylül de Retro hareketine başlıyor. 19 Ekim’e kadar Retro seyrine devam edecek. (Merkür Retrosu ile detaylı bilgiyi Ekim ayı Merkür Retrosu 2020 yazısında okuyabilirsiniz.) Retrograd; zamanın yavaşlaması, zamanın geriye dönmesidir. Merkür Retrolarında Dünya’ya hızla yaklaşan manyetik alan bizim iletişimimizi, cihazlarımızı etkilemeye başlar. İletişimlerimizde yavaşlama, duyduğunu, okuduğunu, gördüğünü yanlış algılama gibi durumlar yaratır. Teknoloji çağında olduğumuz için, internetimiz, cep telefonlarımız, bilgisayarlarımız, elektronik aletlerimizde de aksamalar sorunlar yaşamamıza sebebiyet verir. Bu dönemlerde fiyatlarda bir yükselme olur Merkür Retrosu bittiğinde fiyatlar düşer. Ticaretteki yavaşlama etkisini de bu şekilde gösterir. Seyahatlerde, trafikte birtakım aksaklıklar yaşanabilir.

Merkür Retrosu ile zamanın geriye dönmesiyle geçmişte yaşamış olduğumuz olaylar, kavramlar, eski arkadaşlarımız, dostlarımız, geçmişteki ilişkilerimiz tekrar gündemimize gelmeye başlar. Manyetik alan beynimizi de etkilediğinden bu dönemde unutkanlıklarda da artış görülür.

Merkür Retrolarında her şeyimizi daha fazla kontrol etmeli, okuduğumuzu bir kez daha okumalıyız, daha dikkatli dinlemeliyiz. İnternetten, elektronik eşyalardan kaynaklanabilecek sorunlar için her şeyi yedeklemeli önlemler almalıyız. Eşyalarımızı bir yerlerde unutmamak için bir kez daha bakmalıyız.

Merkür’ü ileri pozisyonda olanların bu dönemde yeni bir şeylere başlamaları, yeni kararlar almaları, yeni sözleşmeler yapmaları, yeni bir şeyler satın almaları onlar için çok ta uygun zamanlar değildir. Bu dönemde elimizde olan işleri toparlamamız, eski anlaşmaları değerlendirmemiz gereken dönemlerdir. Merkür Retro’su, ileri pozisyondaki kişilerin dinlenmesini daha derin düşünmesini ister. Ama Merkür’ü Retro olanlarında değerlendirmesi gereken onlar için bir şeylere başlamak, almak için uygun zamanlardır. Tabi ki harita bir bütündür her kişiye göre de konfigürasyonlar değişir, haritanızdaki olumlu ve olumsuz açılarınızın değerlendirilmesi gerekir.

29 Eylül Güneş Satürn 120’liğinde sabırlı, pratik davranıp düşüneceğimiz günlerde sorumluluklarımızın da bilincinde olacağız. Şans beklemekten çok çaba gösterip çalışacağız. 22-30 Eylül arasında açının etkisini görürken, 29 Eylül en etkili gün olacak.

30 Eylül Venüs Jüpiter karesinde ikili ilişkilerimizde, aşk hayatımızda sorunlar,  ekonomik olarak da maddi zorlanmalar yaşayabileceğimiz günler. Hoşgörülü olurken bedellerde ödeyebiliriz. Lüks arayışımız artarken, abartılı, tatminsiz, kendimizi beğenmiş, tembel ve üşengeç olabiliriz. 26-30 Eylül arasında bu etkileri yaşarken 30 Eylül açının en etkili olacağı gün olacak.

Zorlu bir Ağustos ayından sonra yine zorlu bir Eylül ayına giriyoruz.  Yaşanılan her olayın, hayatımızda ki her kişinin kendimizde değiştirmemiz, törpülememiz, arındırmamız gereken olumsuz yönlerimiz için aynalık yaptıklarını, farkındalık kazanabilmemiz için yaşandığı bakış açısında olursak bu zorlu süreci daha kolay geçirebiliriz. Yaşadığımız her şeyin bizlerin tekamül süreçlerimize hizmet ettiği bilincinde olmalıyız. Hepimizin bu zorlu ayı kendimizin ve bütünün en büyük hayrına olacak şekilde en yüksek farkındalıkla değerlendirip, değişip, dönüşerek en kolay şekilde geçirmesine niyet ediyorum. Tüm istek ve dualarınız kabul olsun. Öyle de oldu.

Değişiyorum, dönüşüyorum, dengeleniyorum,

Dengedeyim.

Sevgilerimle,

Ezoterik Karma Astrolog F. Ufuk Örmen

error: İçerik Korunmaktadır!