Ekim Ayında Bizleri Neler Bekliyor!

Güneş 23 Eylül de sonbahar ekinoksuyla Terazi burcuna geçti. 23 Ekim’e kadar Terazi burcunda ki seyrine devam edecek. Tüm Terazi burçlarının doğum günü kutlu olsun. Öncü bir burç ve hava elementinde olan Terazi bizleri bu süre içerisinde daha aktif, girişken, insiyatifli ve bir şeyleri başlatmak istetirken, bir taraftan da daha gözlemci,  analiz ve tahlil eden, soru soran, düşünen, bilgi alışverişinde bulunan, iş birliğine eğilimli, entellektüel tavırlar sergilememize neden olacak. Hayatlarımızda dengenin önem kazanacağı her şeyi karşıtıyla değerlendirmek isteyeceğimiz bu zaman diliminde daha adaletli, arabulucu, diplomat, barışçıl, uyumlu ve nazik olacağız. İkili ilişkilerimizde de dengeyi nasıl kurduğumuz ilişkilerimizi nasıl yönettiğimizin önem kazanacağı bir ay olacak. Sanatsal konularda yaratıcılığında yüksek olacağı bu zaman diliminde, estetik ve güzellikle ilgili konularda gündemimizde yer alacak. Terazinin gölge yönleriyle aklımız bir karış havada hayaller aleminde dolanabiliriz. Karar vermekte zorlanabilir kararsızlıklar yaşayabilir, alıngan, yüzeysel, kaprisli olabilir, duygularımızı bastırabiliriz.

1 Ekim Mars Chiron karşıtlığında kendimizle bazı yüzleşmeler yaşayabilir, sinirli ve agrasif olabilir, saldırgan tutumlar sergileyebiliriz. Kazalara, yaralanmalara karşıda dikkatli olmakta fayda var. Etkilerini 9 Ekim’e kadar yaşarken 1 Ekim etkisinin en yoğun olacağı gün olacak. Aynı gün Plüton Merkür karesinde huysuzca davranışlar içerisine girebiliriz. İletişim şeklimizde, konuşmalarımızda kabalaşabilir, kırıcı ve kavgacı olabiliriz. Gerçekleri görmezden gelerek çarpıtabilir, sadece kendi düşüncelerimize mutlak gerçek gözüyle bakabilir başkalarını değiştirmeye çalışabiliriz. Bu açının etkisini 6 Ekim’e kadar yaşarken etkisinin en yoğun olacağı gün 1 Ekim olacak.

2 Ekim Plüton Venüs 60’lığı, sezgilerimizin ve yaratıcılığımızın arttığı bu zaman dilimini sanatsal ve finansal konularda değerlendirebiliriz. Aşkın büyüsüyle ilişkilerimizi derinlemesine yaşamak isteyebilir, partnerlerimiz ile yüzleşerek dönüşmek isteyebiliriz. 1-4 Ekim tarihleri arasında bu açının etkilerini yaşarken, 2 Ekim etkinin en yoğun olacağı gün olacak.

3 Ekim Güneş Chiron karşıtlığında kendimizi amaçsız, güvensiz hissedebiliriz. Olaylara aşırı tepki gösterebilir, buyurgan tavırlar sergileyebiliriz. Bu açının etkilerini 1-10 Ekim arasında yaşarken, 3 Ekim en yoğun gün olacak.

4 Ekim Jüpiter Merkür 120’liği gerçekleşecek. İletişimimizin güzel olacağı bu zaman diliminde iyi konuşmalar yapabilir, kendimizi ifade edebiliriz. Konuşmaktansa düşünmeyi de tercih edebiliriz. Akademik kariyer anlamında güzel gelişmeler ve fırsatlar olabilir. Finansal açıdan da fırsatlar, şanslar, yardımlar yaşanabilir. Tabi ki Merkür’ün Retro olduğunu unutmayalım. Bazı aksamalar, iletişim problemleri de yaşayabiliriz. 1-9 Ekim tarihleri arasında bu etkileri yaşarken, 4 Ekim etkinin en yoğun olduğu gün.

5-6 Ekim Mars Uranüs 150’lik açısında sabırsız, inatçı, kendi bildiğini okuyan, aklımıza estiği gibi davranışlar sergileyebiliriz. Kavgalara, çatışmalara, kazalara açık bir zaman dilimi dikkatli olmakta fayda var. 3-8 Ekim tarihleri arasında açının etkilerini yaşarken, etkinin en yoğun olduğu günler 5-6 Ekim olacak.

5 Ekim Merkür Neptün 150’liği yazılı sözlü iletişimde beklenmedik ani durumlar yaşamamıza neden olabilir. Bir şeyleri net olarak göremeyebilir, algılayamayabiliriz. Kafamız karışık olabilir, hatalar yapabiliriz. İletişimde, ticarette aldanmalar, aldatılmalar yaşanabilir.

6 Ekim de 13 derece Terazi burcunda Mars kavuşumlu, yükseleni Oğlak burcunda bir Yeni ay gerçekleşecek. Yeni aylar bir şeyleri başlatmak, yeni girişimlerde bulunmakla ilgilidir. 5 gün öncesi ve 5 gün sonrası en etkin olarak 15 günlük süreci kapsar. Ev sistemlerine göre değerlendirdiğimde 9. Ve 10. Evlerde gerçekleşiyor. 9. Ev din, felsefe, inançlar, yükseköğrenim, üniversiteler, profesörler, kitap ve öğrenme, seminer verme, yurtdışı, yabancı ülke ve kültürler, yabancı kişiler ve ülkelerle bağlantılar, dış ticaret, deniz yolculukları, hava yolları, yaşam bilgeliği, ruhsal konular, yayıncılık, araştırma, hukuksal konular, kanunlar, mahkemeler, uluslar arası hukuk, dünya konferansları, hayat görüşü ve fikirler gibi konuları kapsar. 10. Ev meslek, uğraşılar, itibar, kariyer, sosyal statü, kader ve yazgı, otorite, idareciler, patronlar, devlet, devletin hiyerarşik yapısı, ülke yönetimindeki söz sahibi kişileri, hukukla ilgili yargı süreçleri gibi konuları kapsar. Bu yeni ay ile birlikte bu konular gündemimizde olacak. Algorab sabit yıldızıyla kavuşum yapan yeni ay 9. 10. Ev konularında çevremizde, yeni girişeceğimiz işlerde, yeni tanışacağımız kişilerde açgözlü, kötü niyetli, yalancı kişilerin olabileceğine dikkat çekiyor. Kötü niyetlerle karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Yaralanmalara,  varlık kayıpları sebepli intihar eğilimlerinin yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Yeni ayın, yöneticisi ile yaptığı sert açı, ilişkilerimizde ve maddi olarak zorlanmaların, gerilim yaratan zıtlıkların, sinirliliklerin yaşanabileceğine vurgu yapıyor. Uranüs’ten aldığı açı ile ani beklenmedik durumların, kazaların, kavgaların yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Hava şartlarında ani değişikliklere rüzgar, fırtına, yağmur, deprem gb. Doğa olaylarına işaret ediyor.   Yükseleniyle kare açı yapması dış dünyaya, hayata yaklaşımlarımızın gerilimli, stresli, baskılayıcı olacağını gösterirken görevlerimizi, sorumluluklarımızı yerine getirmekte zorlanabileceğimize, disiplin konusunda problemler yaşayabileceğimize dikkat çekmekte. Ülkemiz haritasıyla değerlendirdiğimde Yeni ay 4. Evde gerçekleşiyor. Türkiye Cumhuriyetinin Mars’ı, Merkür’ü ve Satürn’ü ile kavuşum yapıyor. Dünya astrolojisinde 4. Ev Toprakları, üzerinde çalışanları, çiftçileri, binalar ve gayrimenkulleri, emlak işleri ve emlakçıları, toprak altı zenginlikleri, madenleri, savaşla ilgili sorunları, kuşatma altındaki yerleri temsil eder. Bu konularla ilgili açgözlü, kötü niyetli durumlar söz konusu olabilir.  Ülkemizde polis, silahlı kuvvetler, savaşla ilgili konuların gündemde olabileceğine kötü niyetlerle karşılaşılabileceğine dikkat çekerken, patlamalara, yangınlara, salgın hastalıklara, ateşlenmelere vurgu yapıyor. Gençler, eğitim ve salgın hastalık konularına dikkat çekerken yalanların gündemde olabileceğini düşündürüyor. Dost ve müttefik uluslar ile ilişkilerde anlaşmazlıklar, engeller, sorunlar yaşanabilir. Anlaşmaları yeniden yapılandırmak, şartların belirlenmesi gerekebilir.

6-7-8 Ekim Güneş Mars kavuşumunda cesaretli, istekli, aktif olurken çabuk karar verebilir, kararlı olabiliriz. Bedensel açıdan kuvvetli olduğumuz bu zaman diliminde spor gündemimizde olabilir. Rekabetlerin içine girerek çok çalışabiliriz. Zaman zaman hükmedici tavırlar ve saldırganlıklar sergileyebiliriz. Bir şeylere kızarsak sakinleşmemiz zor olabilir. Bu açıyı iyi yönetebilirsek mükemmel işler ortaya koyabiliriz. 1-31 Ekim tarihleri arasında bu açının etkilerini yaşarken, 6-7-8 Ekim en etkili günler olacak.

7 Ekim de Venüs Yay burcuna geçerek 5 Kasım’a kadar Yay burcunda kalacak. Venüs Yay burcunda olduğu süre içerisinde ilişkilerimizde daha açık, iyimser ve neşeli olacağız. İlişkilere yaklaşımımız yeni bir maceraya başlıyor gibi olabilir. Daha dürtüsel, coşkulu, bağımsız ve çok yönlü olmak isteyebiliriz. Sevgiyi karşımızdakilere hoşgörüyle bakarak ve farklılıkları kabul ederek deneyimleyebileceğimiz bir süreç. Ama gölge yönlerine düşerek katı prensipler kurallar koyarak, kendimizi daha üstün görerek yargılayıcı tutumlar sergileyerek hoşgörüsüzde olabiliriz.

Plüton 27 Nisan’dan itibaren Oğlak burcunda Retro olduğu pozisyondan 8 Ekim de çıkarak ileri hareketine başlayacak. Değişim ve dönüşüm gezegeni olan Plüton Retro süreci boyunca bizleri derinlerdeki korkularımızla, takıntılarımızla, tabularımızla yüzleştirerek, hedeflerimizi belirlememize, sorumluluklarımızı, yeniden yapılandırmamız gerekenleri,   değiştiremediklerimizi fark etmemize olanak tanıdı. Kendimizde, hayatlarımızda neleri istiyoruz? Neleri istemiyoruz? Bize engel olan ne? Bu yüklerle mi yaşamak istiyoruz? Değişime direnç mi gösteriyoruz? Vb. soruları doğum haritalarımızda ki Oğlak burcunun etkisi altındaki hayat alanlarımızda bizlere olaylarla, kişilerle yaşattı, sorgulattı, değişime, dönüşüme zorladı. Artık bu konularla ilgili yapmamız gerekenleri yapma, sorumluluk alma, kendi hayatlarımızın otoritesi olma, yapılandırma değiştirip dönüşme zamanı.

9 Ekim Güneş Merkür kavuşumu gerçekleşecek. Yanık Merkür dediğimiz bu kavuşumda bir sürü düşünceler içerisinde olabilir, sabit fikirli tutumlar sergileyebilir ve daha cesaretli olabiliriz. 5-13 Ekim tarihlerinde bu açının etkilerini yaşarken 9 Ekim etkinin en yoğun olduğu gün olacak.

Satürn 22 Mayıs dan itibaren Kova burcunda Retro olduğu pozisyondan 12 Ekim de çıkarak ileri hareketine başlayacak. Satürn sınırlayan, engelleyen, yavaşlatan, sorumluluk almamızı, çabalamamızı isteyen, zorlayarak öğreten bir gezegendir. Satürn Kova burcunun 2. Yöneticisi ve güçlü olduğu bir pozisyondadır. Satürn Retro Kova sürecinde ideallerimizi, devrimci yönümüzü, özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, yeni buluşları, yeniye açık olup olamadığımızı, kişisel özelliklerimizi, topluma adanmışlığımızı göstermek konularında bizleri daha fazla yavaşlattı, engelledi. Sorumluluklarımızın, amaçlarımızın, ideallerimizin, yapılandırmamız gerekenlerin farkına varmamıza olanak tanıdı. Şimdi bu konularla ilgili olarak doğum haritalarımızda ki Kova burcunun etkisi altındaki hayat alanlarımızda çalışmamızı, çabalamamızı, disiplinle sorumluluklarımızı üstlenmemizi, yeniden inşa edip yapılandırmamızı istiyor. Satürn aslında bizlerin içselleştiremediğimiz eksik kalan yönlerimizi tamamlamamızı sağlıyor.

12 Ekim Uranüs Merkür 150’liği, çalışma azmimizin artacağı bu günlerde, birçok yeni fikirlerle dolu olabiliriz. Ama disiplin eksikliği yaşayarak, fikirlerimizi uygulamaya sokamayabiliriz. Sinirli ve gergin olurken çelişkilerde yaşayabilir, duygularımızı çokta ifade edemeyebiliriz. 10-13 Ekim arasında bu etkiyi yaşarken, 12 Ekim etkinin en yoğun olduğu gün.

13 Ekim Satürn Venüs 60’lığı, finansal konularda, iş ortaklıklarında olumlu gelişmelerin yaşanabileceği günler. Yaşlı kişilerden yardımlar alabilir, bunları bir takım fırsatlara dönüştüre biliriz. İlişkiler anlamında da sorumluluk bilinciyle güzel yapılandırmalara gidile bilinir. 10-15 Ekim tarihleri arasında açının etkilerini yaşarken, en yoğun olarak 13 Ekim de yaşayacağız.

14 Ekim Güneş Neptün 150’liği Sezgilerimizin güçlü olduğu bu zaman diliminde esnek olmakta zorlanabilir, hırslıda olabiliriz. Aşırı fedakarlık gösterebilir, sömürülebiliriz. Enerjimiz düşebilir, yorulabiliriz. 11-15 Ekim tarihleri arasında bu etkiyi yaşarken, 14 Ekim açının en yoğun olduğu gün.

15 Ekim Güneş Jüpiter 120’liği, enerjik ve çalışken olurken bedensel olarak da güçlü olacağız. Bedensel hareket gerektiren işlerde, sporda başarılı olabiliriz. İyimser, sakin tavırlar sergilerken liderlik özelliklerimizi de ön plana çıkarabiliriz. Finansal olarak da güzel gelişmeler yaşanabilir. 8-22 Ekim arasında bu etkiyi yaşarken, 15 Ekim açının en etkili olduğu gün olacak. Aynı gün Jüpiter Ay kavuşumu gerçekleşecek. Saat 15:00 ve civarı etkinin en yoğun olacağı zaman dilimi olacak. Öğlen saatlerinden itibaren dua, dilek, meditasyon için değerlendirebilirsiniz.

16-17 Ekim Merkür Chiron karşıtlığında başkalarını dinlemekte zorlanırken iletişimde kırıcı ve yaralayıcı olabilir, bizlerde kırılabilir, incinebiliriz. 8-22 Ekim arasında etkiyi yaşarken, en etkili günler 16 ve 17 Ekim olacak.

17 Ekim Güneş Plüton karesinde güce önem verebilir, kendi çıkarlarımızı gözetirken, saldırganlaşabiliriz. Arzularımızın etkisine kapılabilir yaptığımız her şeyi doğru olarak görebiliriz. Başkalarını değiştirmek isteyebiliriz. 10-23 Ekim arasında yaşayacağımız bu etki 17 Ekimde en güçlü pozisyonunda olacak.

19 Ekim de Merkür retro pozisyonundan çıkarak ileri hareketine başlayacak. 10 gün kadar daha gölge etkilerini yaşarken ilişkilerimizde, iletişimde, elektronik aletlerde, sorunlar, aksaklıklar düzelecek rahatlayacağız.

20 Ekim de 27 derece Koç burcunda Eris kavuşumlu, Plüton T kareli, yükseleni de Koç olan bir dolunay yaşayacağız. Dolunaylar sonlanma enerjisini barındırır ama her sonlanma yeni bir başlangıçtır 5 gün öncesi, 5 gün sonrası etkisinin en fazla olduğu 15 günlük süreci kapsar. İlişkilerin ön planda olacağı dolunayda değişime ve dönüşüme direnemeyeceğimizi, direnirsek daha da zorlanacağımız bir zaman dilimi olacağını gösteriyor.   Sen ben kavgaları, çatışmalar yaşanırken bölünmelerin, ayrılıkların kaçınılmaz olacağına vurgu yapıyor. Kavuşum yaptığı sabit yıldız azim ve mücadele sonucunda başarının geleceğine dikkat çekiyor. Ülkemiz haritasıyla dünya astrolojisi ile değerlendirdiğimde, yönetimdeki kişiler, hukukla ilgili yargı süreci, dost ve müttefik uluslar, uluslararası paktlar, topraklarımız, çiftçiler, toprak altı zenginlikler, madenler, binalar ve gayrimenkuller, emlak işleri ve emlakçılar, savaşla ilgili sorunlar, kuşatma altındaki yerler, diplomatlar ve elçiler, çocuklar, eğitim sistemi ile ilgili konular ülke gündeminde olurken bölünmelerin, ayrılıkların, çatışmaların yaşanacağına değişim ve dönüşüme zorlanacağımız bir dönem olacağına işaret ediyor.Suikast ve ölüm temalarının yaşanabileceğine vurgu yapıyor.

20 Ekim Venüs Uranüs 150’liği, sevgi ilişkilerimizde ve finansal alanlarda beklenmedik ani durumlar ortaya çıkabilir. Göremediğimiz bazı durumlar yaşanabilir. 18-20 Ekim arasında bu etkiyi yaşarken, 20 Ekim en yoğun olacağı gün olacak.

22-23 Ekim Mars Plüton karesinde disiplinsiz, sabit fikirli, diplomasiden uzak, bencil, saldırgan tavırlar içerisine girebiliriz. Tehditler kavgalara dönüşebilir, kazalara, çatışmalara, ateşli hastalıklara karşı da dikkatli olalım. 13-29 Ekim arasında bu etkiyi yaşarken, 22-23 Ekim açının etkisinin en yoğun olacağı günler olacak.

23 Ekim de Güneş Akrep burcuna geçecek. Detaylı bilgiyi Kasım sayısında okuyabilirsiniz.

25 Ekim Merkür Uranüs 150’liğinde sinirli ve gergin olabilir, çelişkiler yaşayabilir, duygularımızı ifade edemeyebiliriz. Birçok fikir aklımıza gelebilir, çalışma isteğimiz artabilir fakat disiplin eksikliği fikirlerimizi gerçekleştirmemize engel olabilir. 22-25 Ekim arasında etkilerini yaşarken 25 Ekim açının en etkili olacağı gün.

26 Ekim Venüs Neptün karesinde İlişkilerimizde ve finansal konularda bazı skandallar söz konusu olabilir. Gizli aşkların yaşanabileceği bir dönem. Aldatmaların, aldatılmaların yaşanabileceği bu günlerde içkiye, ilaçlara eğilimde artabilir. Gerçekleri duymak istemeyebilir, kendimize göre yorumlar yapabiliriz. 21-31 Ekim arasında açının etkileri yaşanırken, 26 Ekim en etkili gün olacak.

28 Ekim Jüpiter Venüs 60’lığında sosyal çevremizde sevimli tavırlar sergilerken popülerliğimiz artabilir. Sanatsal faaliyetlerde güzel işler çıkarabiliriz. Aşk hayatımızda yeni fırsatları değerlendirebilir, ilişkilerimizde güzel zamanlar geçirebiliriz. Finansal olarak hem savurganlık yapabilir, hem de fırsatlar yakalayabiliriz. 25-31 Ekim arasında bu etkiyi yaşarken,  28 Ekim en etkili gün olacak.

30 Ekim Merkür Neptün 150’liğinde sinirli, alıngan, fazla duyarlı,  kuruntulu, güvensiz tavırlar sergileyebiliriz. Bir sürü fantastik plan geliştirebilir, gerçekçi olamayışımız yüzünden kandırılabilir, çevremizdeki kişiler tarafından kullanılabiliriz. 29-31 Ekim arasında etkili olurken, etkisini en yoğun olarak 30 Ekim günü yaşayacağız.

30 Ekim de Mars Akrep burcuna geçerek 13 Aralığa kadar Akrep burcunda kalacak. Detaylı bilgiyi Kasım ayı sayısında okuyabilirsiniz.

Değişim ve dönüşümün zorlayıcı etkilerini yaşayacağımız Ekim ayında, her birimizin içinde bulunduğumuz durumlara karşı direnç göstermeyi bırakarak olaylara, kişilere, daha üst realiteden bakarak farkındalık kazanacağı, frekansını yükselteceği bir dönem olmasını diliyorum. Negatifinde pozitife hizmet ettiğini, aslında her şeyin bizlerin tekamülü için gerekli olduğu bilincinde olmalıyız. Hepimizin bu zorlu ayı kendimizin ve bütünün en büyük hayrına olacak şekilde en yüksek farkındalıkla değerlendirip, değişip, dönüşerek en kolay şekilde geçirmesine niyet ediyorum. Tüm istek ve dualarınız kabul olsun. Öyle de oldu.

Değişiyorum, dönüşüyorum, dengeleniyorum,

Dengedeyim.

Sevgilerimle,

Ezoterik Karma Astrolog F. Ufuk Örmen

error: İçerik Korunmaktadır!