23-29 Mayıs Haftası Gökyüzü Etkileri

Ezoterik Karma Astrolog Ufuk Örmen yorumladı.

23 Mayıs da Jüpiter-Güneş sekstil açısı gerçekleşecek. Bu açı 19-26 Mayıs arasında etkili olacak. Mutlu, sağlıklı, hoşgörülü, olumlu, yaratıcı, şanslı olacağımız bu zaman diliminde kendimize güvenip inanarak olumlu bakış açıları ile fırsatları değerlendirebiliriz. Cömert, insancıl ve saygıdeğer bir kişilik sergileyebiliriz.

23 Mayıs da Pülüton-Mars sekstil açısı gerçekleşecek. 18-25 Mayıs arasında etkili olan bu açı, 22 Mayıs ve civarı en yoğun etkide olacak. Bu açının etkileri ile irademiz daha güçlü, kuvvetli, cesaretli olurken hırsımız ve çabalama gücümüz de artacak yorulmak nedir bilemeyeceğiz. Olaylardan, hastalıklardan iyileşebilme gücümüz daha fazla olacak. Yapmış olduğumuz her hareketimizde bizlerin, değişim ve dönüşümlerimize hizmet edecek.

23 Mayıs da bir de Merkür Boğa burcuna geçerek Retro hareketine 3 Haziran’a kadar devam edecek. İletişim problemlerinin yaşanabileceği bu süre içerisinde yazışmalarımızı, evraklarımızı bir kez daha kontrol etmeli, daha dikkatli dinlemeliyiz.     Sabit fikirli ve inatçı olabilir, bir şeyleri fazla sahiplenebilir, güven arayışı içinde olabiliriz. Maddi konularda ve yatırımlarda temkinli davranmalı, aceleci kararlardan kaçınmalıyız.

24 Mayıs da Mars-Merkür R sekstil açısı gerçekleşecek. Bu açı 22-25 Mayıs arasında etkili olacak. Hareketlerimiz ve düşüncelerimiz arasında daha fazla uyumun olacağı bu zaman diliminde düşündüğümüz gibi daha kararlı hareket edeceğiz. Aktif bir zihinle hızlı, hazır cevap, dobra ve cesaretli olacağız ama Merkür’ün Retro olması bu etkileri biraz yavaşlatabilir. İletişim hatalarına, dalgınlıklara, kafa dağınıklıklarına neden olabilir.

24 Mayıs da Satürn-Venüs sekstil açısı gerçekleşecek. Bu açı 22-26 Mayıs arasında etkili olacak. İlişkilerimizi, maddi durumumuzu sorumluluk üstlenerek yapılandırabileceğimiz bu zaman diliminde zorlu koşullarda bile değer üretebileceğiz. Sevgimizde dürüst ve daha ciddi olacağız. Otorite ile daha iyi geçinirken, ölçülü olacağız. İştahımızı disipline ederek, ölçülü yiyerek güzelliğimiz için sorumluluk üstlenebileceğimiz bu zaman dilimini rejim yaparak değerlendirebiliriz. Sanatsal açıdan da sorumluluk bilinci ile yeni eserler üreterek kendimize değer katabiliriz.

25 Mayıs da Mars güçlü ve yöneticisi olduğu Koç burcuna geçerek, 4 Hazirana kadar Koç burcunda kalacak. Mars’ın Koç burcunda olduğu süre içerisinde daha atak, girişken, aceleci, rekabetçi, kavgacı, bağımsız olacağız. Bir şeyleri başlatmak, öncülük etmek isteyeceğiz. Bununla ilgili gerekli inisiyatif, coşku ve cesarete sahip olabiliriz ama başladığımız işleri de bitiremeyebiliriz. Engeller karşısında fevri davranışlara yönelmeden, kırıp dökmeden hareket edilmelidir. Aceleci ve düşüncesizce hareketler aksiliklerin ve kazaların yaşanmasına neden olabilir. Kazalara, kesiklere, yanıklara, yaralanmalara karşı dikkatli olunması gereken bir dönem.

27 Mayıs da Plüton-Venüs kare açısı gerçekleşecek. 22-31 Mayıs tarihleri arasında bu açı etkili olurken, 27 Mayıs ve civarı en etkili günler olacak. Aşkta, ilişkilerde ve maddi konularda kıskançlık, sahiplenme, intikam, manipülatif ilişki, güç savaşlarının yaşanabileceği bu zaman diliminde acımasızlık, açgözlülük, doyumsuzluk duygularının da aktifleşmesiyle sapıklık, cinsel taciz ve tecavüzlerinde yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Çocuklarımızı, gençlerimizi uyaralım, koruyalım. Dikkatli olalım.

28 Mayıs da Venüs zararda olduğu Koç burcunda 29 aneretik derecede gün boyu sevgi, ilişkiler, parasal konularda bizleri zorlayabilir. Akşam saatlerinde kendi yöneticisi olduğu ve rahat ettiği Boğa burcuna geçerek, 22 Hazirana kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. Bu dönemde bir şeyleri bırakmak, bitirmek, ayrılmak çokta kolay olmaz.  Sevdiğimiz şeylere, kişilere, konulara tutku ile yaklaşacağımız,  sahipleneceğimiz, sağlamlaştırmak isteyeceğimiz bu zaman diliminde birçok konunun olumsuz yönlerini saptayarak onarabileceğimiz günler. İlişkilerimizde fiziksel ve maddi uyum ve güven önem kazanacak. Daha fazla dokunmak, hissetmek isteyeceğiz. Bir ilişkiniz yok ise yeni tanışacağınız kişilere karşı daha temkinli yaklaşabilirsiniz, yeni bir başlangıç için çok da aceleci davranmayabilirsiniz.   Yaptığımız her şeyi severek ve keyif alarak yapacağımız bu dönemde yemekten içmekten de keyif alacağız. Beş duyu organımızı da tatmin etmek isteyeceğimiz bir dönem. Para ile ilgili konularda gündemimizde olacak hem kazanmak, hem harcamak, hem yatırım yapmak isteyeceğiz. Sanat ile ilgili konulara yönelebilir, sanatla ilgili gelişmeler duyabiliriz. Evimizi dekore etmek isteyebiliriz. Güzelleşmek, estetik yaptırmak içinde değerlendirilmesi gereken bir zaman dilimi.

29 Mayıs da Jüpiter-Mars kavuşumu gerçekleşecek. 14 Mayıs-10 Haziran arasında geçerli olan bu açı 29 Mayıs ve civarında en etkili günler olacak. Her iki gezegeninde Koç burcunda bu kavuşumu yapması bizlerin daha da hareketli, enerjik, girişken, sportmen, maceracı olacağımız bir zaman dilimine işaret ediyor. Bu açının olumlu etkileri inandığımız, mücadele ettiğimiz konularda büyüyebileceğimize, riskler alabileceğimize ve iyimserlikle başarılı hareket edebileceğimizi gösteriyor. Olumsuz, gölge etkilerine yöneldiğimizde ise fanatik, mağrur, kibirli hareketler sergileyerek düşüncesizce, abartılı risklere girebileceğimizi, yapabileceğimizden fazlasını vaat edebileceğimize işaret ediyor. Koç enerjisi ile kavgacı, agresif, aceleci olunabilecek bu dönemde kazlara, yaralanmalara, kesiklere, yanıklara karşı dikkatli olalım. Jüpiter olumluyu da, olumsuzu da büyüten bir gezegen olduğu için hareketlerimizde dikkatli olalım,  olaylar, konular karşımıza büyüyerek gelmesin.

Sağlık, mutluluk, huzur, barış ve sevgi dolu bir hafta dilerim.

 

 

Ezoterik, Karma Astrolog Ufuk Örmen

İlgili Makaleler

Bir Yorum Bırakın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu