Tasting Alaçatı

Ege'nin Yeni Yaşam Platformu Tasting Alaçatı

Tasting Alaçatı hayatı yaşamayı sevenler için farklı bir heyecan, yeni bir buluşma platformu. İnsanı büyülen güzellikteki Ege’nin yarımadasında, Alaçatı’nın köy içinde ve çevresindeki doğal platolarda gerçekleşen Tasting Alaçatı, Alaçatılı işletmelerin ev sahipliğinde üç gün boyunca devam ediyor. Bölgenin en özel mekanlarında birbiri içinde eriyen gurme lezzetler, sohbetler, etkinlikler, atölyeler, müzik, sanat, macera dolu keşifler ve yeni deneyimler sunuyor.

Ege’nin yerel ürünleri ve üreticileriyle yeme-içme kültüründeki önemini arttırmayı misyon edinen organizasyon, gustosuna düşkün olanları, keşfetmeyi sevenleri, seyahat severleri, önde gelen şefleri, yerel üreticileri ve işletmecileri her yıl Alaçatı’da bir araya getirerek global bir yaşam deneyimi sunmayı başarıyor.

Alaçatı’nın doğal güzellikleri ve lokal işletmelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ve bölgede sürdürülebilir turizmi amaçlayan organizasyonda Alaçatı’nın en iyi restoranları ve otelleri, bağ evleri ve çiftlikler özel mönüleri, etkinlikleri ve atölye çalışmaları ile ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Bölgeyi en güzel zamanında yaşatarak, çok özellikli mönüler ve farklı içerikte atölyelerle heyecan yaratarak, müzik ve sanatla keyifli anlara imza atıyor.

4. Tasting Alaçatı, bu yıl ‘Toprağı Koru’ teması ile 27-28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşiyor.

Tasting Alaçatı’nın bu yılki teması “Toprağı Koru” olacak. 2018 yılından bu yana her yıl doğanın içinde, bağlarda, bahçelerde, çiftliklerde ve Alaçatı’nın en özel işletmelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen 4. Tasting Alaçatı, bu yıl ‘Toprağı Koru’ teması ile 27-28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşiyor.

Bu sene bizi neler bekliyor?

Tasting Alaçatı kapsamında bu yıl sanat kategorisine uluslararası alanda tanınmış ilk sanatçılarımızdan ve Cumhuriyet döneminin sanat simgelerinden, opera sanatçısı, tiyatrocu ve ressam Semiha Berksoy’u ‘toprağımızın yetiştirdiği global sanatçımız’ olarak anılıyor. 26 Mayıs Perşembe akşamı özel görüntüler ile Tosca Operası Özel Gecesi var. Bernadet Otel’de Semiha Berksoy anısına 2022 sezonunda Ankara ve İstanbul’da sahnelenen Tosca operasından Tasting Alaçatı misafirleri için seçki haline getirilen çok özel bölümlerin yıldızlar altında açık hava video gösterimi yapılıyor.

Gastronomi kategorisinde, Hazer Amani’nin ‘Tohumdan sofraya’, Hüseyin Pancar’ın ‘Toprağa Minnet-Alavya Sofrası’ gibi birçok şefin özel imzasını attığı sofralarda buluşuluyor.

voURLAmag
+ posts

İlgili Makaleler

Bir Yorum Bırakın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu